Biely čaj

Biely čaj je najjemnejši  druh čaju. V skorších časoch bol tak vzácny, že ho smeli popíjať len čínski cisári. Dnes prednosti tohto čaju postupne objavuje aj západný svet. Biely čaj by sa dalo povedať doháňa pre svoju obľubu čaj zelený. Je to tým, že chuť bieleho čaju je lahodná a jemná navyše má blahodárne účinky pre náš organizmus. Je to druh čaju, ktorý je vyrábaný zpacováním prvých, ešte nerozvinutých čajových lístkov opäť z kríka čajovníka Camellia sinensis. Tieto krehké lístky sa zbierajú iba počas krátkeho obdobia v roku. V momente, keď začne obdobie dažďov, čajové púčiky sa roztvoria do lístkov a prichádzajú o svoju jemnú, sviežu jedinečnú chuť bieleho čaju. Mladé čajové lístky majú hebké striebristo biele chĺpky. Biely čaj je v obľube nielen pre svoju chuť, ale tiež preto, že je prospešný pre ľudské zdravie. Osahuje prírodné účinné antioxidanty, pomáha pri redukcii váhy. Aj cez to, že je jeho pestovanie veľmi náročné a špecifické pre konečný výsledok to stojí z to.

zobraziť viac

Postup výroby bieleho čaju  :

1.Zber - počas jari sa zbierajú iba mladé výhonky, pri vyberaných druhoch len nerozvinuté púčiky

2.Fermentácia - pri výrobe bieleho čaju je fermentácia len nepatrná, pri niektorých druhoch takmer žiadna

3.Sušenie - sušenie prebieha veľmi pomaly, často tradične na priamom slnku

Oblasti produkcie bieleho čaju : Čína, Nepál, Tiwan,Thajsko, Sri lanka,

Ruisui taiwan

Dhankuta Nepal

Fujian Čina


Krajina pôvodu:

Porovnať výrobok (0)


Bio Nepál Biely čaj

Bio Nepál Biely čaj

Popis :Tento čaj produkuje veľmi známy čajový výrobca z Nepálu. Svoje polia ako aj výrobu majú umiestnenú vo východnom Nepále provincií..

2,69€ Bez DPH: 2,24€
Biely čaj China Pai Mu Tan White

Biely čaj China Pai Mu Tan White

Popis :Jedinečná čínska špecialita. Milovníci čaju ho nepijú len pre jeho jemnú chuť, ale i pre skutočnosť, že sa lístky nefermentujú. N..

2,87€ Bez DPH: 2,39€
Biely čaj China White Hear

Biely čaj China White Hear

Popis :Čínsky biely čaj, lahodná, sladká chuť. Príjemná a mierne korenená vôňa a krásne zachované lístky.Zloženie: biely čaj ..

2,29€ Bez DPH: 1,91€
Biely čaj China White Monkey

Biely čaj China White Monkey

Popis :Špičkový čaj "Biela opica" pestovaný  v známej oblasti siedmich hôr v provincii Jiangxi. Pretože je to vzácny..

2,69€ Bez DPH: 2,24€
Biely čaj ochutený Biela pani

Biely čaj ochutený Biela pani

Popis : Pani medzi bielymi čajmi. Skvelé čaje Shou Mee a Pai Mu Tan so skvelými osviežujúcimi ingredienciami Vám skutočne ulahodia..Zloženie..

3,49€ Bez DPH: 2,91€
Biely čaj Shou Mee

Biely čaj Shou Mee

Popis :Veľmi dobrá trieda čínskeho  bieleho čaju. "Obočie dlhého veku," pravý čínsky čaj. Má výraznú chuť. Spracovaný list býva ..

2,69€ Bez DPH: 2,24€
Biely čaj Strieborné perly

Biely čaj Strieborné perly

Popis :Ručne rolovaný biely čaj z provincie Guangxi so striebornými špičkami lístkov. Zloženie: biely čaj Strieborné perlyPríprava:&nbs..

4,39€ Bez DPH: 3,66€
Zobrazenie 1 až 7 z 7 (1 stránok)