Bylinné čaje

Bylinkový čaj alebo bylinný čaj je súhrnný názov pre rastlinné nálevy a odvary z rôznych rastlín (napríklad mätový, medovkový a žihľavový, či ginko alebo rooibos) s výnimkou čajovníka. Bylinné čaje sú často pripravované pre ich liečivé alebo preventívne účinky. Medzi najstaršie známe sú odvary zo žihľavy kôli jej širokým zdravotným účinkom. Z dôvodu rozmanitosti obsahu látok v rastlinách sa bylinné čaje až na výnimky (ostružina malinová, čučoriedka, divozel veľkokvetý a ďalšie) neodporúčajú piť dlhodobo ale striedať. Zvyčajne stačí čerstvú alebo aj sušenú časť byliny (asi jedna čajová lyžička (5 g) na 1 hrnček (1/4 l) čaju) zaliať vriacou vodou a nechať niekoľko minút lúhovať.

Bylinné čaje je vhodné skladovať v utesnených papierových, drevených, kovových, porcelánových alebo podobných nádobách, kde sú chránené pred stratou aromatických látok a možným napadnutím hmyzom. Kvôli postupnej strate požadovaných látok je odporúčané skladovať ich maximálne jeden rok.


Porovnať výrobok (0)


Bylinná vláknina Psyllium

Bylinná vláknina Psyllium

Popis :Psyllium pochádza z Indie a je stopercentná rozpustná prírodná vláknina, vznikajúca vyčistením obalu semien Skoroceľu indického.Zlože..

2,19€ Bez DPH: 1,83€
Bylinná zmes Manana

Bylinná zmes Manana

Popis : Keď sa povie slovo MAÑANA, neznamená to len že, zajtra, ale aj že, nie je sa kam sa ponáhľať. Táto bylinná zmes, ktorá obsahuje ko..

2,90€ Bez DPH: 2,42€
Bylinná zmes Spomeň si

Bylinná zmes Spomeň si

Popis :Na podporu pamäti a schopnosti sa koncentrovať v každom veku.Zloženie: Ginkgo Biloba, list ostružiny a čučoriedky, Gotu Kola.Príprava..

1,99€ Bez DPH: 1,66€
Bylinná zmes Tantra Tea

Bylinná zmes Tantra Tea

Popis :Zmes Tantra Vám odhalí tajomstvo úspešného, šťastného a krásneho života. Pri popíjaní sa vo Vás pozvoľne bude prebúdzať život.Zloženi..

2,49€ Bez DPH: 2,08€
Bylinný čaj Ginkgo Biloba

Bylinný čaj Ginkgo Biloba

Popis :Ginko je najstarší strom na svete a domov má v Číne. V osemnástom storočí sa dostal do Európy. Jeho plody obsahujú, čo žiadna rastl..

2,59€ Bez DPH: 2,16€
Bylinný čaj Honeybush

Bylinný čaj Honeybush

Popis : Medové pohladenie Vašich zmyslov. Podobne ako Rooibos, pochádza tiež z Južnej Afriky, kde voľne rastie v miestnych horách. Jeho zb..

2,39€ Bez DPH: 1,99€
Bylinný čaj Honeybush Pokojný spánok

Bylinný čaj Honeybush Pokojný spánok

Popis : Čaj vhodný na večerné pitie.Zloženie : honeybush, Rooibos Massai, mäta, rumanček, fenikel, citrónová tráva, medovka, šalvia, levandu..

2,88€ Bez DPH: 2,40€
Bylinný čaj Tulsi Čaj Faraónov

Bylinný čaj Tulsi Čaj Faraónov

Popis :Čaj na sviežu myseľ, zdravie, mladosť a koncentráciu.Zloženie : tulsi, Rooibos, citrónová tráva, jablko, pomarančová a citrónová kô..

2,79€ Bez DPH: 2,33€
Bylinný čaj Tulsi Pomaranč Zázvor

Bylinný čaj Tulsi Pomaranč Zázvor

Popis :Príjemná chuť Tulsi byliniek, zázvoru a pomaranča.Zloženie : tulsi (min. 32%), jablko, Rooibos zelený, kúsky zázvoru, červené ko..

3,79€ Bez DPH: 3,16€
Čaj cholesterol sypaný

Čaj cholesterol sypaný

Popis :Vyvážená bylinná zmes lahodnej vôni a chuti. Zloženie: list zeleného čaju, list ríbezle čiernej, koreň púpavy, vňať žihľavy...

2,99€ Bez DPH: 2,49€
Čaj na pečeň- sypaný

Čaj na pečeň- sypaný

Popis :Vyvážená bylinná zmes lahodnej vôni a chuti. Zloženie:  vňať jablčníka, plod pestreca, koreň púpavy, vňať repíka, kvet rumanu Pr..

2,99€ Bez DPH: 2,49€
Čaj proti CHRÍPKE- sypaný

Čaj proti CHRÍPKE- sypaný

Popis :Vyvážená bylinná zmes lahodnej vôni a chuti. Zloženie:  sladovka hladkoplodá, mäta pieporná, skorocel kopijovitý, rumanček kamil..

2,99€ Bez DPH: 2,49€
Zobrazenie 1 až 12 z 42 (4 stránok)