Rybí olej

Rybí olej je jedným z najčastejšie konzumovaných doplnkov výživy.  Je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú veľmi dôležité pre vaše zdravie. Ak nezaradujete do vášho jedálnička dostatok rýb, užívanie doplnkov výživy v podobe  rybieho oleja je pre vaše telo veľmi potrebné.

Čo je rybí olej?

Rybí olej je tuk alebo olej extrahovaný z rybieho tkaniva.
Zvyčajne pochádza z mastných rýb, ako sú sleď, tuniak, ančovičky a makrela. Alebo sa  vyrába z pečene iných rýb, ako je to v prípade oleja z tresčej pečene.

zobraziť viac

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporúča jesť 1–2 porcie rýb týždenne. Je to preto, že omega-3 mastné kyseliny v rybách poskytujú veľa zdravotných výhod vrátane ochrany pred mnohými chorobami.
Ak však nezjete 1–2 porcie rýb týždenne, doplnky výživy v podobe rybieho oleja vám  pomôžu získať dostatok omega-3.Asi 30% rybieho tuku tvoria omega-3 mastné kyseliny, zatiaľ čo zvyšných 70% tvoria iné tiež podstatné tuky. A navyše, rybí olej obsahuje aj veľmi dôležitý vitamín A a D.

Typy omega-3 mastných kyselín, ktoré sa nachádzajú v rybom oleji, majú väčšie zdravotné výhody ako omega-3 mastné kysliny, ktoré sa nachádzajú v niektorých rastlinných zdrojoch. Je dôležité prijímať dostatok omega-3 mastných kyselín, pretože západná strava nahradila veľa omega-3 inými tukmi, ako sú omega-6. Táto absencia týchto dôležitých kyselín môže prispieť k mnohým závažným chorobám.


Porovnať výrobok (0)


Rybí olej z tresčej pečene fermentovaný

Rybí olej z tresčej pečene fermentovaný

Popis : Fermentovaný rybí olej z tresčej pečene od rodinnej firmy Greenpasture z americkej Nebrasky. Jediný rybí olej na svete, ktorý n..

37,99€
Rybí olej z tresčej pečene fermentovaný kapsule

Rybí olej z tresčej pečene fermentovaný kapsule

Popis : Fermentovaný rybí olej z tresčej pečene od rodinnej firmy Greenpasture z americkej Nebrasky. Jediný rybí olej na..

34,99€
Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)