Jazmínový čaj

Jazmín je nádherne kvitnúci popínavý ker, ktorý miluje slnko. Prirodzene sa vyskytuje v oblasti Malej Ázie a v Číne, ničmenej ho možno vysadiť aj u seba na záhrade. Okrem prekrásnych kvetov, ktoré sa rozotvárajú iba v noci, Vás rozhodne zaujme jeho typická sladká vôňa. Nie je preto divu, že kraľuje v aromaterapii a kozmetickom priemysle.

Na svoje si ale prídu aj milovníci čajov. Jazmínový čaj je preslávený svojou chuťou aj arómou. Nemyslite si však, že sa jedná o nálev z čistého sušeného jazmínu. V skutočnosti sa jedná o klasický čaj (zelený, čierny), ktorý je iba “prevoňaný” lístkami a kvetmi jazmínu.

Tento proces prebieha tak, že zrána nazbierané púčiky sa na večer rozprestrú na sušiace sa lístky ćajovníka a po dobu štyroch hodín sa miesi ich aróma a prestupuje chuť do čaju. Tento proces sa ideálne niekoľkokrát opakuje, aby výsledný nálev spĺňal najvyššiu možnú kvalitu. Pôvodne bol jazmínový čaj určený iba pre kráľovskú rodinu. Prvé zmienky súvisia s dynastiou Ming, ale postupne sa našťastie stal prístupným aj pre ľudové vrstvy. Nálev má príjemne hodvábnu chuť pôsobí ako skvelý uvoľňovač mysle. Opatrne by s ním mali však zaobchádzať budúce mamičky až do záverečného štádia tehotenstva.

zobraziť viac

Kvitnúce čaje

Kvitnúce čaje do istej miery ilustrujú čínsku históriu. Umenie ich výroby je starobylé. Údajne sa pripravovali pre potechu čínskych cisárov a ich dvora. Úžasná ručná práca, ktorá spočíva v detailnom zväzovaní čajových lístkov s najrôznejšími farebnými kvetmi (chryzantémy, jazmín, ľalie, ibištek alebo nechtík) uchvacovala svojou nádherou všetky generácie panovníkov. Až do 60. rokov minulého storočia. Vtedy kvitnúce čaje vláda Čínskej ľudovej republiky označila za buržoázny prežitok a ich výrobu aj predaj zakázala.

Teraz sú ale kvitnúce čaje späť a krajina ich exportuje do celého sveta. Stávajú sa krásnymi darčekmi, robia radosť milovníkom pokoja a čistej harmónie. Keď totiž kvitne čaj, čas sa na chvíľu zastaví ...

Do vopred vyhriatej sklenenej kanvičky nalejte mierne vychladenú prevarenú vodu a jemne spustite čajovú guľôčku na dno. Tá v priebehu niekoľkých minút začne rozkvitať do prekrásneho tvaru. Čím dlhšia je doba lúhovania, tým intenzívnejšia je chuť aj vôňaKrajina pôvodu:

Porovnať výrobok (0)


Jazmínový čaj Ceylon Flowery Camellia Handunugoda  - Ahangama

Jazmínový čaj Ceylon Flowery Camellia Handunugoda - Ahangama

Popis  Je zmesou čierneho čaju z dažďového pralesa Sinharaja a aromatických kvetov. Tento čaj bol predstavený v Kolíne nad Rýnom n..

2,99€ Bez DPH: 2,99€
Kvitnúci čaj Čarovné kvetiny

Kvitnúci čaj Čarovné kvetiny

Popis: Ručne viazaný zelený čaj, ktorý po zaliatí a rozvinutí lístkov doslova rozkvitne. Tento čajík ponúka okrem štandardných priaznivých z..

2,19€ Bez DPH: 1,83€
Kvitnúci čaj Kvetiny

Kvitnúci čaj Kvetiny

Popis: Ručne viazaný zelený čaj, ktorý po zaliatí a rozvinutí lístkov doslova rozkvitne. Tento čajík ponúka okrem štandardných priaznivých z..

2,19€ Bez DPH: 1,83€
Kvitnúci čaj Navždy láska

Kvitnúci čaj Navždy láska

Popis: Ručne viazaný biely čaj, ktorý po zaliatí a rozvinutí lístkov doslova rozkvitne. Tento čajík ponúka okrem štandard..

2,39€ Bez DPH: 1,99€
Kvitnúci čaj Svitanie

Kvitnúci čaj Svitanie

Popis Ručne viazaný biely čaj, ktorý po zaliatí a rozvinutí lístkov doslova rozkvitne. Tento čajík ponúka okrem štandardn..

2,19€ Bez DPH: 1,83€
Zelený čaj China Jasmin

Zelený čaj China Jasmin

Popis Tento čaj je „navoňaný“ vôňou jazmínového kvetu. Do čaju sa nepridáva len aróma jazmínového kvetu, ale aj kvet samotný. ..

3,99€ Bez DPH: 3,33€
Zelený čaj White King Jasmin

Zelený čaj White King Jasmin

Popis: Tento populárny čaj sa vyrába na severe Číny. Kvalitný zelený čaj s hustými chĺpkami sa suší v prítomnosti jazmínových kvetov a n..

4,99€ Bez DPH: 4,16€
Zobrazenie 1 až 7 z 7 (1 stránok)