Lapacho

Lapacho, alebo inak, dub juhoamerický, je strom pochádzajúci z juhu Ameriky. Vyskytuje sa najmä v oblasti Bolívie, Brazílie, Peru či Argentíny. Strom dorastá do výšky 23 až 26 metrov. Charakteristický je svojimi krásnymi ružovými kvetmi s veľkosťou od 3 do 6 centimetrov. Na tomto strome je však ešte zaujímavejšie drevo a kôra. Drevo lapacha je veľmi tvrdé a nenapádajú ho škodce. Nie je ničím výnimočným, ak má strom 600, či dokonca 800 rokov.

Lapacho rastie od pralesov až do nadmorskej výšky 3500 až 4200 metrov. Domorodí Indiáni majú pre strom vlastné pomenovanie. Nazývajú ho Tajy, čo je označením pre zdroj veľkej sily a energie. Jeho vnútorná kôra sa používa na prípravu liečivého čaju. V dávnych dobách, ešte pre objavením Ameriky, bola údajne používaná ako liek pre vládcov Inkov.

zobraziť viac

Liečivý čaj Inkov má antiseptické, antibakteriálne a antivírusové účinky.

Predstavuje silnú podporu imunity, ochranu buniek pred rakovinovým bujnením a je tiež pomocníkom pri vychytávaní voľných radikálov. Pozitívny vplyv má na tráviaci systém, urýchľuje metabolizmuszvyšuje chuť do jedla. Pomôže osobám s bolesťami žalúdka a zlým trávením. Rovnako je vhodný na odstránenie prebytočnej vody z tela.  

Pravdepodobne jednou z najsilnejších stránok lapacho čaju je jeho detoxikačná schopnosť. Odstraňuje z tela odpadové látky, ťažké kovy i toxíny. Čaj prečisťuje cievy i pečeň, podporuje tvorbu červených krviniek a znižuje vysoký krvný tlak aj cholesterol. Rovnako blahodarne vplýva na nervový systém, zlepšuje kvalitu spánku a odstraňuje stres i migrény. Lapacho čaj má liečivé účinky na pokožku, udržuje ju zdravú a pevnú.  
Porovnať výrobok (0)


Bylinná zmes Imunal

Bylinná zmes Imunal

Popis :Bylinná zmes Imunal na posilnenie imunity.Zloženie: praslička, echinacea, žihľava, yzop, fialka, lapacho, vilcacora.Príprava: 1PL (po..

2,69€ Bez DPH: 2,24€
Bylinný čaj Lapacho Matto Grosso

Bylinný čaj Lapacho Matto Grosso

Popis : Čistý Lapacho. Čaj Inkov - kôra z juhoamerického stromu.Zloženie : lapacho Matto GrossoPríprava: 1 lyžičku čaju povaríme..

2,79€ Bez DPH: 2,33€
Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)