Lisované oleje za studena

Oleje lisované za studena sú "živé" potraviny získané z rastlín najstarším a najšetrnejším spôsobom. Tieto sa totiž lisujú, obvykle pri teplotách okolo 35°C. Teda všetky základné živiny, antioxidanty, zdravé mastné kyseliny a vitamíny, ako A, B, C a E sú zachované.

Obsahujú v oleji rozpustné vitamíny, prítomné v pôvodnej rastlinnej surovine (podľa druhu rastliny z ktorej je olej lisovaný), cenné nenasýtené mastné kyseliny a ďalšie živiny v prirodzenom stave, v ktorom ich ľudské telo dokáže najlepšie použiť pre svoje potreby.

zobraziť viac

Ide o relatívne náročný postup a nedokáže vyprodukovať rovnaké množstvo oleja ako pri rafinovaných olejoch, preto sú o niečo drahšie.

Výnimočná chuť oleja lisovaného za studena je výsledkom prírodných aromatických látok, ktoré pri lisovaní zostávajú v oleji a neboli potlačené výrobou pri vysokých teplotách ( kvôli výťažnosti) alebo použitím rozpúšťadiel.

Bez olejov by sme nemohli existovať. Obsahujú pre život nepostrádateľné esenciálne mastné kyseliny a rozpúšťajú v nich životne dôležité vitamíny A,D,E,K. Majú významný vplyv na vývoj mozgu a nervovej sústavy a v neposlednom rade sú zdrojom energie.

Oleje v našej ponuke sú výlučne od regionálnych výrobcov zo Slovenska . Na výrobu olejov sú použité rastliny iba zo Slovenska.


Porovnať výrobok (0)


Cannalife - Pestrec mariánsky olej 250ml

Cannalife - Pestrec mariánsky olej 250ml

Popis : Lisovaný olej za studena z pestreca mariánskeho. Od malého remeselného výrobcu na Slovensku. Zloženie: Pestrec mariánskyPoužitie : •..

8,99€
Cannalife- Konopný olej 250ml

Cannalife- Konopný olej 250ml

Popis : Konopný olej  je lisovaný za studena pri zachovaní všetkých výživných látok. Firma CannLife je malý remeselný spracovateľ konop..

8,99€
Rawea - Makový olej 250ml

Rawea - Makový olej 250ml

Popis : Turčiansky Makový olej  sa získava priamym lisovaním semienok maku modrého za studena. Mak použitý na lisovanie oleja bol vypes..

8,99€ 12,99€
Tekvička - Repkový mediteránny bylinný olej 250ml

Tekvička - Repkový mediteránny bylinný olej 250ml

Popis : Mediteránny bylinný olej je repkový olej lisovaný za studena s pridaním byliniek typický pre mediteránnu kuchyňu (bazalka, oregano..

2,99€ 5,99€
Tekvička - Repkový olej  250ml

Tekvička - Repkový olej 250ml

Popis : Repkový olej  lisovaný šetrnou metódou za studena, rodinou firmou Tekvička z Malého Cetína.Zloženie: Repkový olejPoužitie : • z..

2,99€ 5,99€
Tekvička - Tekvicový olej naturál 250ml

Tekvička - Tekvicový olej naturál 250ml

Popis : Tekvicový olej lisovaný za studena z nepražených jadier. Má krásnu tmavozelenú farmu a chuť po jadierkach. Firma Tekvička z  M..

7,99€ 11,99€
Tekvička - Tekvicový olej z upražených jadier 250ml

Tekvička - Tekvicový olej z upražených jadier 250ml

Popis : Tekvicový olej lisovaný za studena z upražených jadier. Preto je jeho chuť výrazne oriešková. Firma Tekvička z  Malého Cetín..

7,99€ 11,99€
Zobrazenie 1 až 7 z 7 (1 stránok)