Ako čaj Matcha zlepšuje vaše zdravie

Matcha v poslednej dobe raketovo stúpa na popularite, pričom matcha shotyčaje a dokonca aj dezerty sa objavujú všade, od obchodov so zdravým životným štýlom až po kaviarne.

Podobne ako zelený čaj, aj matcha pochádza z rastliny čajovník čínsky . Pestuje sa však inak a má jedinečný nutričný profil. Farmári pestujú matchu zakrytím čajových rastlín 20–30 dní pred zberom, aby sa vyhli priamemu slnečnému žiareniu. To zvyšuje produkciu chlorofylu, zvyšuje obsah aminokyselín a dodáva rastline svetlý zelený odtieň. Po zbere čajových lístkov sa odstránia stonky a žilky a listy sa pomelú na jemný prášok známy ako matcha. Matcha obsahuje živiny z celého čajového listu, čo vedie k väčšiemu množstvu kofeínu a antioxidantov, ako sa bežne vyskytuje v zelenom čaji . Štúdie o matchi a jej zložkách odhalili množstvo výhod, ktoré ukazujú, že môže pomôcť chrániť pečeň, podporiť zdravie srdca a dokonca pomôcť pri chudnutí.


Tu je 7 zdravotných výhod čaju matcha, všetky založené na vede.

1. Vysoký obsah antioxidantov
Matcha je bohatá na katechíny, triedu rastlinných zlúčenín v čaji, ktoré pôsobia ako prírodné antioxidanty .Podľa jedného odhadu je počet určitých katechínov v matcha až 137-krát vyšší ako v iných druhoch zeleného čaju.

2.Môže pomôcť chrániť pečeň
Pečeň je životne dôležitá pre zdravie a zohráva ústrednú úlohu pri vyplavovaní toxínov, metabolizme liekov a spracovaní živín.Niektoré štúdie zistili, že matcha môže pomôcť chrániť zdravie vašej pečene .

3.Zvyšuje funkciu mozgu

4. Môže pomôcť predchádzať rakovine
Matcha je plná zdraviu prospešných zlúčenín, vrátane niektorých, ktoré boli spojené s prevenciou rakoviny 

5.Môže podporovať zdravie srdca

6.Pomáha vám schudnúť
Pozrite sa na akýkoľvek doplnok na chudnutie a je tu veľká šanca, že v zložkách uvidíte „extrakt zo zeleného čaju“.
Zelený čaj je dobre známy pre svoju schopnosť podporiť chudnutie . Štúdie v skutočnosti ukazujú, že môže pomôcť urýchliť metabolizmus, zvýšiť výdaj energie a podporiť spaľovanie tukov.
  • Ako čaj Matcha zlepšuje vaše zdravie