Jazmínovy čaj - Kvety a Čaj

Je to pravdepodobne najjemnejšý druh čaju . Ten, kto vyskúša šálku kvalitného jazmínového čaju, bude príjemne prekvapený jemnou vôňou kvetín. Bol to prvý čaj v histórií , do ktorého sa pridala nejaká aróma.

Zelený čaj s kvetmi jazmínu

   Základom jazmínového čaju je klasický zelený alebo aj čierny čaj.  Kvetinová jazmínová aróma sa dodáva buď naparovaním alebo pridaním sušených kvetov jazmínu. Rozdiely v kvalite výsledného čaju závisia od toho, ako starostlivo sa uskutočnilo naparovanie, alebo aká kvalita kvetov sa pridala do čaju.

Príprava jazmínového čaju

   Z hľadiska prípravy sa jazmínový čaj pripravuje rovnako ako zelený čaj, ale je to individuálne podľa chuti spotrebiteľa. Ale doba by nemala presiahnuť dobu 10 minút. . Na prípravu sa dáva jedna čajová lyžička čajoviny, na väčšie množstvo sa môže pridať aj viac zmesi . V ideálnom prípade sa používa voda s nízkym obsahom vápnika, preto jazmínové kvety veľmi zle reagujús vápnikom. Teplota vody na prípravu čaju by voda mala dosiahnuť teplotu medzi 70 a 80 stupňov bez predchádzajúceho varenia.

Nazýva sa aj nápoj erotiky

    Hovorí sa, že posilňuje pocit chuti pri jedle a má pozitívny vplyv na trávenie. Okrem toho sa tiež hovorí, že jazmínový čaj je afrodiziakum. .Táto vlastnosť nie je vedecky dokázaná, ale stojí iste  za vyskúšanie :). Skutočnosťou však je vysoký obsah vitamínov A, B a B12 a rôznych minerálov v jazmínovom čaji. Posilňuje imunitný systém a znižujú krvný tlak.


Kompletné zdravotné účinky Jazmínového čaju

-navodzuje dobrú náladu a bojuje proti depresívnym pocitom
-tlmí menštruačné bolesti

-ukľudňuje myseľ a uľahčuje zaspávanie
-pôsobí proti infekciám

-hojí drobné jazvy a má veľmi pozitívny vplyv na pleť

-pomáha pri kašli a dýchacích ťažkostiach

-povzbudzuje tvorbu materského mlieka

-pôsobí ako afrodiziakum

-zlepšuje krvný obeh


  • Jazmínovy čaj - Kvety a Čaj