Catuaba – najsilnejšie prírodné afrodiziakum

Vo vlhších oblastiach Južnej Ameriky narazíme na mnoho stromov a rastlín. Jednou z nich je i takzvaná Catuaba. Jej latinský názov je Erythroxylum catuaba. Je to stredne vysoký strom dorastajúci do výšky až 5 metrov.

 Catuaba nie je len rastlina, má totiž určité účinky, vďaka ktorým je taká obľúbená. Indiáni ju už stovky rokov používajú ako účinné afrodiziakum. Je jednou z mála rastlín, o ktorých vieme, že sa využívali už v stredoveku pre ich afrodiziakálne vlastnosti. Vďaka týmto vlastnostiam sa rýchlo rozšírila po celom svete. Catuaba je považovaná za jedno z najúčinnejších afrodiziák Južnej Ameriky, ale s trochou nasadenia – i celého sveta. Čo je zodpovedné za tieto účinky?

Zloženie Catuaby

V Catuabe nájdeme veľa účinných látok. Môžeme sem zaradiť mnoho alkaloidov, flavonoidov, živíc a éterických olejov. To, čo spôsobuje jej účinky, je však oveľa zaujímavejšie. Istý brazílsky bádateľ izoloval v roku 1958 alkaloidy podobné Yohimbínu, ktorý je špičkou vo svojom obore. Čo to všetko spôsobuje?

Účinky

Ako sme už spomenuli – Catuaba je plnohodnotné prírodné afrodiziakum. Dokáže zvýšiť milostnú túžbu, sexuálnu vitalitu, ale predovšetkým celkové libido. Vplyv alkaloidov podporuje lepšie prekrvenie pohlavných orgánov. Tým dokáže do určitej miery pôsobiť proti mužskej impotencii, ale i ženskej frigidite.

Okrem toho skvelo pôsobí aj ako stimulant nervovej sústavy. Dá sa teda považovať za akési nervové tonikum. Pôsobí proti stresu a podobným stavom. Rovnako dokáže i stimulovať imunitný systém, pôsobiť antisepticky a antiviroticky. Toto všetko dobre vedeli i starí a múdri Indiáni, ktorí práve pre tieto dôvody Catuabu využívali.

Catuaba nie je vhodná pre tehotné a kojace ženy.
  • Catuaba – najsilnejšie prírodné afrodiziakum