Rooibos

Rooibos sa vyrába v južnej Afrike z rozkúskovaných vetvičiek a špicatých listov  tzv. červeného kra Aspalatus linearis. Má príjemnú medovú vôňu a sladkastú chuť.
Domorodci sa naučili zberať tieto rastliny, nahrubo ich posekať, dobre roztĺcť kladivami na drobné kúsky a nechať sfermentovať na hromadách ešte predtým, ako ich celkom vysušili na slnku.

V roku 1904 ruský priekopník a imigrant Benjamin Ginsberg si uvedomil, že tento chutný domorodý nápoj Krovákov by mohol mať úspech aj na trhu. Začal predávať nový "horský čaj" najpr Juhoafričanom v Kapskom meste a pomocou svojho obchodného mena sa ho snažil dostať z Južnej Afriky, kde sa dodnes produkuje, aj na trhy Európy.

Ako popularita nového čaju rástla, začali sa v Južnej Afrike zakladať nové farmy na jeho pestovanie najmä okolo Clanwilliamu v oblasti strmých skalnatých vrchov a čistých horských bystrín. Aj dnes sú výrobné technológie prakticky zhodné s pôvodnými spred 100 rokov, avšak samozrejme s väčším využitím jemných mechanických metód a laboratórnych kontrol.

zobraziť viac

Zdravý a chutný

Najviac pozornosti sa stále venuje zdravotným účinkom čaju rooibos,no zaujímavé je I jeho široké kulinárske využitie a použitie do celého spektra chutných nápojov a drinkov. Napríklad sa odporúča pripraviť si ľadový rooibos s kúskami čerstvého pomaranča, citróna a lístočkami mäty. Alebo tiež ho pridávať do celej škály polievok a omáčiek, ktoré rozožiari svojou farbou a vôňou. Môže sa piť horúci alebo studený, miešať sa s džúsmi, šumivým vínom, škoricou, citrónovou šťavou alebo s medom. Spomedzi osvedčených receptov na slávnostné príležitosti môžete si vybrať niektorý, kde sa rooibos podáva s červeným vínom za studena, alebo sa varia spolu s koreninami a výsledkom je výborný horúci drink.


Porovnať výrobok (0)


Rooibos čaj Massai

Rooibos čaj Massai

Popis : Čistý rooibos. Táto bylina sa produkuje jedine v Južnej Afrike. Náš Rooibos je z regiónu Cederberg . Má plnú a prirodzenú sladkú c..

2,79€ Bez DPH: 2,33€
Rooibos čaj ochutený Svieže mango

Rooibos čaj ochutený Svieže mango

Popis : Sviežu citrónovú chuť a chuť mäty sme spojili s mangom a vznikla kombinácia k precíteniu sviežej citrusovej slobody.Zloženie :rooibo..

2,99€ Bez DPH: 2,49€
Bylinná zmes Dračia sila

Bylinná zmes Dračia sila

Popis :Povzbudzujúca bylinná zmes so ženšenom a zeleným čajom.Zloženie :  ibištek, šípky, citrónová tráva, ženšen, Rooibos, China Gunpo..

1,99€ Bez DPH: 1,66€
Bylinný čaj Chill Bill(konopná zmes)

Bylinný čaj Chill Bill(konopná zmes)

Popis : Buďte ako Bill, príjemný, zrelaxovaný, pretože táto jedinečná zmes konope, chilli a jahôd Vám určite poskytnú dobrú náladu. Vychut..

3,39€ Bez DPH: 2,83€
Rooibos čaj ochutený Hrochy v Afrike

Rooibos čaj ochutený Hrochy v Afrike

Popis : Plnou chuťou a vôňou jahôd a čerešní Vás očarí táto zmes kamarátov v Africkom Rooibose.Zloženie :rooibos Massai, jahoda kandizovan..

2,89€ Bez DPH: 2,41€
Zobrazenie 1 až 5 z 5 (1 stránok)