Vilcacora

Rastie v tropických lesoch Amazonky. Je to svetlo hnedá popínavá rastlina, mylne považovaná za lianu. Pri násade každého páru listov sa nachádzajú tŕne pripomínajúce pazúrik. Vďaka tomu sa rastlina nazýva „mačací pazúrik“. Pre svoje vlastnosti bola Vilcacora Inkami považovaná za svätú rastlinu. O jej pôsobení hovorí mnoho indiánskych legiend. Ako liečivo sa používa najmä kôra, ale len jej vnútorná časť, ktorá obsahuje všetky potrebné zložky. Vonkajšia kôra tvorí odpad, ktorý však bohužiaľ niektorí dodávatelia používajú ako vnútornú kôru. Kombinácia alkaloidov obsiahnutých vo vnútornej časti kôry z nej robí neobyčajne účinný prostriedok so širokým spektrom pôsobenia.

zobraziť viac

Výskumy preukázali, že Vilcacora vďaka svojmu zloženiu brzdí rozvoj rakovinových buniek a stimuluje imunitný systém. Taktiež má protizápalové, antivírusové, antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti. Pozitívne pôsobí na centrálny nervový systém, pomáha pri liečbe obehových chorôb, znižuje hladinu cholesterolu a pôsobí očistne. Chráni sliznice tráviaceho traktu a pomáha pri liečbe žalúdočných vredov. Má dobrý vplyv na peristaltiku čriev a žlčníkových ciest. Vilcacora bola v posledných rokoch podrobená rozsiahlym výskumom a preparáty z nej sú registrované na trhu v mnohých krajinách sveta. Obsahuje biologicky aktívne substancie, ktoré majú účinky protirakovinové, antioxidačné, protizápalové, a ktoré aktivizujú bunky imunitného systému.

Vilcacora znižuje riziko akútnych záchvatov ischemického ochorenia srdca a vytvárania krvných trombóz. Obzvlášť sa odporúča pre fajčiarov, pretože spolu s močom vyplavuje z tela karcinogénne látky obsiahnuté v cigaretovom dyme. Vonkajšie použitie - vo forme obkladov v prípadoch zápalov pokožky a pri alergických reakciách.


Porovnať výrobok (0)


Bylinná zmes Imunal

Bylinná zmes Imunal

Popis :Bylinná zmes Imunal na posilnenie imunity.Zloženie: praslička, echinacea, žihľava, yzop, fialka, lapacho, vilcacora.Príprava: 1PL (po..

2,69€ Bez DPH: 2,24€
Bylinný čaj Amazónsky Vilcacora Tea

Bylinný čaj Amazónsky Vilcacora Tea

Popis :Vilcacora je lianovitá rastlina, ktorá dorastá do výšky tridsiatich metrov. Najviac liečivých látok je obsiahnutých v kôre a koreni..

2,69€ Bez DPH: 2,24€
Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)