Tulsi - Bazalka posvätná

Tulsi - Bazalka posvätná (Ocimum sanctum) pochádza pravdepodobne z Indie, kde sa pestuje viac ako 3000 rokov. V súčasnej dobe sa s ňou stretávame od Arábie cez Indonéziu až po Polynéziu. Bylina z rodu Vana Tulsi divoko rastie v oblastiach Ázie a Afriky. Vyskytuje sa v Indii v nadmorskej výške až do 1800 metrov, v Himalájach a na ostrovoch Andaman a Nicobar. Rastlina patrí do čeľade hluchavkovitých (Lamiaceae).

Je to jednoročná až viacročná bylina dorastajúca do výšky jedného metra. Listy sú eliptické až vajcovité, chlpaté, na okrajoch pílovité. Ich farba je rôzna, od svetlozelenej až po tmavočervenú. Drobné kvietky sú zafarbené od bielej do purpurovej farby. Plody sú hnedočervené, vajcovitého tvaru. Listy obsahujú kyselinu askorbovú a karotén. Hlavnou zložkou Tulsi je svetložltý éterický olej, ktorý obsahuje alkaloidy, saponiny a taniny.

zobraziť viac

Podľa výsledkov výskumu na univerzite v Michiganu obsahuje Tulsi dve látky (isotymusin a isotymonin), ktoré patria k najúčinnejším fenolovým fytochemikaliam z hľadiska antioxidačného a protizápalového účinku. Tulsi posilňuje imunitu, má upokojujúce schopnosti a liečivú silu, ktorá posilňuje nervy a spánok, tlmí bolesti hlavy. Tulsi je vhodné používať pri nachladnutí, pričom znižuje horúčku, ničí baktérie a odstraňuje nadbytočný sliz. Podporuje vylučovanie moču a uvoľňuje kŕče v tráviacom trakte. Pomáha pri problémoch v tenkom čreve a pečeni. Je vhodná najmä pre ženy v prechode, je dobrým povzbudzovačom pre chorých starých ľudí. Zvyšuje silu metabolizmu. V ajurvéde patrí k rastlinám čistoty, pretože otvára srdce i ducha a posilňuje dobré kvality človeka.

 Porovnať výrobok (0)


Bylinný čaj Tulsi Čaj Faraónov

Bylinný čaj Tulsi Čaj Faraónov

Popis :Čaj na sviežu myseľ, zdravie, mladosť a koncentráciu.Zloženie : tulsi, Rooibos, citrónová tráva, jablko, pomarančová a citrónová kô..

2,79€ Bez DPH: 2,33€
Bylinný čaj Tulsi Pomaranč Zázvor

Bylinný čaj Tulsi Pomaranč Zázvor

Popis :Príjemná chuť Tulsi byliniek, zázvoru a pomaranča.Zloženie : tulsi (min. 32%), jablko, Rooibos zelený, kúsky zázvoru, červené ko..

3,79€ Bez DPH: 3,16€
Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)