Catuaba - silné Afrodiziakum

Ďalší zo zázrakov brazílskych dažďových pralesov sa volá catuaba.
Catuaba sa tiež niekedy hovorí červená kôra. Ide skutočne o stromovú kôru, ktorá sa zberá len vo veľmi tenkých vrstvách, aby mohla dorastať bez ohrozenia celého stromu. Ten býva 2-5 metrov vysoký, kvitne krásnymi žltými až oranžovými kvetmi a rovnakú farbu mávajú jeho oválne plody.

Kôru používali pre rad zdravotných účinkov domorodí indiáni po stovky rokov. Kmeň Tupi, ktorému je "objav" catuaby pripisovaný, patrí k najvýznamnejším domorodým brazílskym národom. Podľa vedcov sa v amazonskom  pralese usadil pred viac ako 3 tisíc rokmi. V roku 1500 bola jeho populácia odhadovala na 1 milión osôb. Dnes sa k nej hlási len zlomok ľudí. Okrem kanibalistických rituálov a dokonalej znalosti účinkov rastlín Amazónie je na kmeni Tupi tiež zaujímavé, že dal svetu rad dodnes používaných slov - napríklad Gorila (papagáj), Tucano (tukan). Mandioca (maniok) alebo Abacaxi (ananás). Catuabu zahrnuli do mnohých povestí, stala sa súčasťou ich tradícií.

Catuaba sbsahuje vysoké množstvo minerálnych látok a stopových prvkov. Obsahuje v pozoruhodnom množstve magnézium, draslík a vápnik. Zlepšuje prekrvenie organizmu a celkovú psychickú kondíciu. Priaznivé účinky má aj na žalúdok a tráviace procesy.  Je to prirodzené afrodiziakum


Porovnať výrobok (0)


Bylinný čaj Catuaba Tea

Bylinný čaj Catuaba Tea

Popis :Obľúbené a uznávané afrodiziakum brazílčanov. Zloženie: catuaba TeaPríprava: 3-4 čajové lyžičky na 1l vody, nechajte 5 minút pov..

2,49€ Bez DPH: 2,08€
Zobrazenie 1 až 1 z 1 (1 stránok)