Maté

Maté je nápoj, ktorý sa pripravuje z listov cezmíny paraguajskej. Nápoj sa pripravuje zaliatím sušených drvených listov horúcou vodou

V našich končinách sa začína maté čaj stávať čoraz viac populárny. Bylinka Yerba mate pripomína vôňou zelený čaj. Maté však neprišlo do našich končín z Číny ako zelený čaj, ale z Južnej Ameriky a momentálne sa najviac vyskytuje v Severnej Argentíne, Paraguaji, Uruguaji a Južnej Brazílii , kde ho využívajú ako alternatívu k tradičným čajom. Všimli si totiž jej neskutočné povzbudzujúce účinky a tiež jej využitie pri liečbe mnohých ochorení.

Pitie a príprava Yerba maté je tiež veľmi zaujímavým rituálom. Pri tradičnej príprave Mate,

zobraziť viac

sú nevyhnutné dve základné veci, a to príslušná nádoba či pohárik, najčastejšie vyrobený z plodu tekvice kalabasu. Nápoj z Mate sa potom srká cez slamku nazývanú Bombilla, vyrobenú z bambusu alebo rôzneho druhu drahých kovov a zliatin.

Rovnako ako napríklad zelený čaj, aj maté čaj obsahuje veľké množstvo antioxidantov, vitamínov a minerálnych látok. Z antioxidantov sa tu nachádza najmä kvercetín, ktorý je výborným spolupracovníkom pri redukčných diétach. Nachádza sa tu tiež teobromín, ktorý má vysoko povzbudivé účinky a teofylín, ktorý využívajú medicínske spoločnosti pri liečbe astmy

minerálnych látok má maté vysoký obsah zinku, mangánu, vápniku, železa, selénu, horčíka, fosforu a draslíku. Maté vám tiež dodá potrebné množstvo vitamínu A, B1, B2, niacín, B5, B komplex, C a E. Obsahuje tiež kyselinu pantoténovú, inositol a 15 druhov aminokyselín. Všetky tieto živiny sú dôležité pre zdravú telesnú funkciu človeka.


Porovnať výrobok (0)


Bylinný čaj Mate Chai

Bylinný čaj Mate Chai

Popis :Korenistá zmes s obsahom Mate  Zloženie: mate (min. 98%), škorica, zázvor, kardamón, klinčeky, fenikel, aníz.Príprava: ..

2,59€
Bylinný čaj Mate Green

Bylinný čaj Mate Green

Popis : Čisté tradične Maté z Južnej AmerikyZloženie: mate GreenPríprava:  1-2 čajové lyžičky zaliať 2,5-3dcl vodou o teplote 70-9..

1,99€
Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)