Oolong

Oolong predstavuje obľúbený polofermentovaný druh čaju. Čínsky sa nazýva Wu-lung. Jedná sa o čaje polozelené až žltozelené. Polozelený čaj znamená prechod medzi zeleným  a čiernym čajom. Niektoré oolongy sú viac fermentované, iné menej. Fermentácia je proces, ktorý ovplyvňuje mnohé vlastnosti čaju. Okrem iného aj obsah kofeínu. Čaj oolong má výbornú sladkastú chuť. Oolong sa vyrába predovšetkým v Číne a Taiwane

Výroba oolongu nemá takú tradíciu ako výroba iných známych čajov. Celkovo je výroba polofermentovaných čajov náročná a vyvinutá bola až v polovici 19. storočia.

Postup výroby oolong :

Čajové lístky oolong sa zberajú len v čase ich plnej zrelosti. Vďaka tomu si zachovávajú svoju jedinečnú chuť. Po zbere sa nechávajú lístky čaju zvädnúť na slnku a potom dochádza k polofermentacii.

zobraziť viac

Oblasti produkcie oolongu  : Čína,Taiwan

                                               Zhejiang Čina


Krajina pôvodu:

Porovnať výrobok (0)


Oolong Green Jade

Oolong Green Jade

Popis :Krásny čaj jasne zelenej farby s plnou chuťou a kvetinovou vôňou. Pochádza z Taiwanu z oblasti Mingjien Village a rastie v stred..

3,89€
Oolong Huang Jin Gui

Oolong Huang Jin Gui

Popis :Čaj je výrazný a kvetinový. Nájdete v ňom i horské bylinky, lesné plody a karamelovú sladkosť. Zloženie: oolong Huang Jin GuiPríprava..

4,75€
Oolong Wenshan Paochang

Oolong Wenshan Paochang

Popis :Paochong je zo severnej časti Taiwanu a je známy pre svoju sviežosť a nebesky kvetinovú chuť.Zloženie: oolong Wenshan PaochangPríprav..

2,79€
Gaba organic Oolong

Gaba organic Oolong

Popis :Zdraviu prospešný čaj s vysokým obsahom gamma-aminomaslovej kyseliny. Je bohatý na vitamíny a antioxidanty, slúži ako prevencia p..

7,99€
Oolong čaj China Shuixian Organic

Oolong čaj China Shuixian Organic

Popis :Organic Oolong Shui Xian, unikátny čaj pochádzajúci z Číny. Tento čaj sa pestuje metódou ekologického poľnohospodárstva bez chemi..

3,39€
Oolong čaj China Tie Kuan Yin

Oolong čaj China Tie Kuan Yin

Popis: Je to jeden z najznámejších tzv. Útesových Oolongov na svete. Listy sa zbierajú neskoro na jar. Pre suchý je list je typická tmav..

3,89€
Oolong čaj Everspring tea

Oolong čaj Everspring tea

Popis :Voľný preklad názvu nám hovorí, že tento čaj pochádza z oblasti "Tam, kde je stále jar.“  Tento oolong čaj vás okúzli v..

4,89€
Oolong čaj Formosa Finest

Oolong čaj Formosa Finest

Popis :Najjemnejšie a najaromatickejšie čaje typu oolong sa produkujú na Taiwane. Čaje typu Oolong si získali popularitu niele..

2,49€
Oolong čaj Gin Shan (Jin Xuan)

Oolong čaj Gin Shan (Jin Xuan)

Popis :Gin Shan je špeciálna odroda čaju, vyvinutá na základe 40-ročného výskumu v centre Taiwan Tea Agricultural Research. Te..

3,99€
Oolong čaj Milky

Oolong čaj Milky

Popis :Tento pravý thaiwanský mliečny oolong má veľmi špeciálne ručné spracovanie. Musí sa vyrábať z čajových lístkov zbieraný..

3,99€
Zobrazenie 1 až 10 z 10 (1 stránok)